Land Rover Defender 1990 – Imera

1990 model Land Rover Defender araç restorasyon hizmetleri detayları ve görselleri aşağıda sunulmuştur;

Kaporta
Daha önce Land Rover Defender pikap olan araç mümkün olduğunca 110 kasa 5 kapı bir araca çevrilmiş olarak tarafımıza ulaşmıştır. Genel olarak fena olmasa da başarılı, emek harcanan bir projenin eksik kalan detayları, iyi yapılmamış izolasyonu sonrasında tarafımızdan sıfırdan kaporta hizmeti verilmiştir. Standart 110 kasa Defender görünümünden kişiye özel ekstralarla hazırlanmıştır.

Boya
Olması gereken perçinler ilave edilerek, mevcut perçinlerin tamamının sökülerek boyama hizmeti verilmiştir. Boyama işlemleri öncesinde zemin hazırlama ve korozyon önceliyi tüm malzemeler kullanılmıştır. Talep doğrultusunda akrilik mat bej renk olarak hazırlanan araç, bej ve mat siyah olarak teslim edilmiştir.

Döşeme
Kullanılacak bölgenin sıcak olmasından dolayı talep doğrultusunda kumaş koltuk uygulaması yapılmıştır. İlgili desen ve renklere uyumlu tavan, taban ve diğer döşeme alanları farklı tonlarda hazırlanmıştır.

Jant- Lastik ve Dodik
Daha önce oldukça küçük ebatlarda lastik kullanılan araç, doğru jant, spacer ve lastik ebatları ile hazırlanmıştır. Talep üzerine hazırlanan spacerlara uygun dodik ve body işlemleri gerçekleştirilmiştir.

Araç üzerinde kullanılmak istenilen sepet, her ne kadar sıcak bakmasak da aracın tavanına uygun kıvrımda hazırlanarak montaj yapılmıştır. Araca uygun vinç ve ön tampon set olarak hazırlanmıştır.