amarok çeki vinciOff road, arazi araçları her ne kadar başarılı olsa da her zaman bir vinç ihtiyacı olmaktadır. Off road araçları için vinç, sürekli çıtanın yükseltildiği zor arazi şartlarında en başarılı MT lastik, en iyi off road aracı sahibi olsanız da elbet bir gün ciddi bir şekilde ihtiyaç olacaktır.

Sportif olarak yapılan off road araçlarında gün geçtikçe gruplar vinç kullanımını zorunlu hale getirmektedir. Sportif faaliyetler dışındaki off road araçları için ise talep edilen vinç ihtiyacı çok daha önemli, iş için kullanılan aracın zor arazi şartlarında yalnız kalmaması için daha çok önem taşımaktadır.

Amarok Vinç

Tarafımızdan ısrarla talep edilen arazi şartlarında başarılı olan Volkswagen Amarok araçları vinç konusunda firmamız ebat olarak büyük vinç modellerinden 16800 LB, 7620 kg çekme kapasiteli vinç montajı konusunda hizmet vermiş olup, çeşitli arazi arazi aracı sahiplerinin vinç konusunda bilgilenmesi açısından aşağıdaki bilgiler sunulmuştur.

amarok vinç

İlk olarak vinç takılacak arazi aracının ağırlığı bilinmelidir. Montaj yapılacak bir vinç almadan önce araç için en uygun özelliklerde vinci seçmek gerekmektedir. Bu her araç için değişkendir. Vinç markaları çeşitli ebat ve özelliklerde modeller üretmektedirler, sizin için uygun olan bir vinç, en iyi bunu sürekli uygulayan kişiler tarafından bilinmektedir. Aracınızın ağırlık değerleri, bu değerlere uygun çekme kapasiteleri, yapmak istedikleriniz, aracınızın vinç montajı yapılacak yerin şekli, sağlamlığı, hazırlanacak olan vinç tablası tecrübeler eşliğinde sunulabilir. Daha önce vinç montajı yapmamış birilerinin gerektiği yerde işe yaramayan bir vinç sahibi olmanıza neden olacaktır.

amarok çeki vinci

Vinç montaj

Off road, arazi araçları için üretilen 12 volt ve 24 volt vinç modelleri, aracın tipine göre ön tampon içine monte edilebilmektedir. Hatta isteğe göre tamamen gizli, menteşe plaka ile gizlenebilmektedir. Uzaktan kumandalı ve kablolu kumandalı olarak iki şekilde de kullanılabilen vinçler, kullanım kolaylığına ve aracın modeline göre farklı ekstra uygulamalarla sunulabilmektedir. Kimi zaman açık bir şekilde kullanıma sunulan vinçler, kimi zaman tampon içine, kontrol ünitelerinin motor içinde farklı bir noktaya, kablolu soketlerin araç iç torpido üzerine montajı ile sunulabilmektedir.

 

tampon içi vinç

Aracınız için montaj yapılmasını istediğiniz vinç modelinin minimum kapasitelerde bir seçim yapılmadan daha büyük ebatlarda daha uzun bir dönem sorunsuz kullanılabilir kapasitelerde seçmenizi öneririz. Nadir kullanım ihtiyacı duyacağınız yada hayati önem taşıyan bir noktada minimum kapasitelerde kullanılan bir vinç sizi oldukça zor durumlara sokacaktır.

İzmir merkezli firmamız tarafından Off road, arazi araçları için, Warn vinç, Ironman vinç, Goliath vinç markaları kullanılmaktadır. Sizin için uygun olan bir vinç modeli ve markası için İzmir merkezli firmamızdan kesintisiz bilgi alabilirsiniz.