Dacia Duster yapı olarak eski arazi araçları ile kıyaslandığında daha hafif bir araçtır. Bu nedenden dolayı Off Road vinç montaj uygulamasında biraz daha teknik hesaplamalara gerek duyurmaktadır.

Ön tampon alt ızgara, yağ soğutucusu bölgesinin ön tarafına yarı gizli olarak montaj yapılabilen Dacia Duster vinç uygulamalarında aracın ön panel sağlamlığı dikkate alınarak olabildiğince etli ve sağlam bir vinç bağlantı aparatı kullanılması gereklidir. Farklı noktalardan alınması gereken bağlantı ayakları daha fazla direnç kazandıracak bu sayede de daha sağlam bir yapı oluşturacaktır.

Dacia Duster Off Road vinç montaj işlemi öncesinde aracın mevcut ağırlığı ve bu ağırlığa uygun maksimum kapasitelerde bir vinç kullanılması, kullanılacak vinç ve bağlantı sistemini daha az yorularak sonuca daha kolay ulaşılmasını sağlayacaktır.

Dacia Duster Off Road vinç uygulamalarında firmamız aracın mevcut elektrik tesisatı üzerinde sadece orjinal akü bağlantılarını (kutup başını) kullanarak başka hiçbir ekstra işlem yapmamaktadır. Vinç selenoid ünitesi tüm vinç montaj işlemlerinde olduğu gibi aracın motor içinde en uygun yere montaj yapılmaktadır. Bu işlem sırasında da araç üzerinde asla yeni bir delik delme işlemi yapılmamaktadır.

Aşağıda tarafımızdan Dacia Duster Off Road vinç uygulaması görselleri sunulmuştur;

İlgili Dacia Duster araç üzerinde 10 mm vinç aparatı ayrıca 10 mm yönlendirme aparatı, CE belgeli 10.000 LB vinç kullanılmıştır.