Otomobil koltuğu, araçlar üretilirken diğer koltuk çeşitlerinden farklı olarak görsel ve kullanışlılığı kapsamaktadır. Otomobil koltuğu diğer koltuk çeşitleri arasında en zor en titiz üretim gerektiren koltuk çeşitlerindendir.

Araçlar üzerinde kullanılan otomobil koltuğu, derin iç mekanizmaları sayesinde yukarı-aşağı, ileri-geri, yatık ve kalkık olarak oldukça fazla fonksiyona sahiptir. Bunu diğer koltuk çeşitlerinde görebilmeniz pek mümkün değildir. Otomobil koltuğu çeşitli hareketler dışında ısıtmalı, yeni model otomobillerde viraj duyarlı, masaj yapan otomobil koltuğu şeklinde çok daha geniş özelliklerle karşımıza çıkmaktadır.

otomobil koltuğu

Bir otomobil koltuğu en önemli özelliği olan kullanım sırasında sürücüyü yormaması birçok kişinin bunu fark etmemesine nazaran otomobili sevmesine neden olmaktadır. Otomobil koltuğu, yorucu bir şekilde üretilmesi durumunda sürücünün aracından zevk almaması, uzun yolda aşırı yorulmasına neden olmaktadır. Genel hatları ile ilk aşamada sürüş konforu hedeflenen otomobil koltuğu, daha sonra dizayn yani görsellik aşamasına geçmektedir.

deri otomobil koltugu

Günümüzde farklı malzemeler ile üretilen otomobil koltuğu, deri ve kumaş kombinasyonu ve bu kombinasyonu koltuk dışında kapı döşemelerine de yansıtılması oldukça şık bir görünüm vermektedir. Güvenlik açısından otomobil koltuğu hava yastığı dizayna hem ayrı bir hava katmakta hemde can güvenliği açısından oldukça iyi bir önlem olmaktadır. Otomobiller üzerinde oldukça iyi hazırlanan kombinasyonlar, aracın torpido, direksiyon, vites körüğü ile uyumlu renklerde hazırlanarak otomobil içesinde göze hoş görülen, ferah iç hacimler elde edilmektedir.

kumas otomobil koltuğu

Deri otomobil koltuğu bir dönem oldukça moda olmasına nazaran bir süre sonra insanları yazın sıcak, kışın soğuk gibi şikayetlerden kumaş ile birleştirilerek deri otomobil koltuğu havası, kumaş ile kullanım kolaylığı sağlanmıştır. Kolay temizlenir oluşu kuşkusuz çok iyi olan deri otomobil koltuğu kumaş koltuklara karşı uzun zaman içerisinde çatlamalara ve daha çok deforme olmalarına neden olabilmektedir. Bu nedenle deri otomobil koltuğu malzemeleri, gerçek deriden ziyade talebe karşı üretilmiş daha yumuşak suni deri ürünlerle sunulmaya başlanmıştır. Gerçek deri otomobil koltuğu ile hemen hemen aynı görüntüye sahip olan bu deri otomobil koltukları, maliyet açısından oldukça ekonomi sağlamaktadır.

otomobil koltuğu döşeme

Merkezi İzmir de olan atölyemizde yeni model oto döşeme malzemeleri eşliğinde deri otomobil koltuğu, kumaş otomobil koltuğu döşeme hizmeti çözüm ortaklarımız eşliğinde kontrolümüz eşliğinde verilmektedir. Döşeme yapılacak otomobil koltuğu kombinasyonlar incelenerek doğru renk ve ürünlerle koltuk döşeme işlemi uygulanmaktadır.