Alüminyum kaporta onarım hizmeti, bazı araçlarda alüminyum motor kapağı, çamurluk, bagaj kapağı gibi kaporta parçaları onarım, kaynak hizmetlerini kapsamaktadır.

Başta Land Rover araçlarında görülen alüminyum kaporta parçaları, araçların denge noktalarını aşağıda tutmak ve paslanmayı önlemek için üretilmektedir. Alüminyum kaporta parçaları bulunan bu araçlarda küçük darbeler sac kaporta aksamlarından daha dayanıklı bir direnç gösterdiği bir gerçektir. Fakat darbe kuvveti biraz daha şiddetli olması durumunda ise ilk aşamada alüminyum kaporta parçasında yırtılma biraz daha şiddetli olması durumunda ise genel bir deformasyon oluşmaktadır.

alüminyum kaporta onarım

Firmamız, alüminyum kaporta parçalarında yırtılma ve bozulmaları aynı içerikteki malzemelerle kaynak ve doğrultma yapmaktadır. Deformasyona uğramış alüminyum kaporta parçaları ilk olarak tarafımızdan incelenmesi gerekmektedir. Yeni alüminyum kaporta parçaları (Land Rover, Range Rover, Discovery, Defender, vb.) satın alınmadan önce bu onarım yöntemi denenmesi maliyet açısından oldukça önemlidir.