Mini lokal onarım ile oto boyama konusunda, küçük bir hasardan dolayı aracınızın bir veya birden fazla parçasının boyanması oldukça üzücü bir durumdur. Nedeni bunu farkedecek kişilerin aracının satımı sırasında mevcut hasardan daha büyük bir görünüm ile aracınıza hasarlı, darbe görmüş gibi açıklamalar yapmalarına neden oalcaktır. Bizler bu tür durumlarda, hasar noktasını minimum ölçülerde onarım yaparak bu tür kişilerin zon anlayabilmelerini anlasalar dahi kötü bir şekilde yaklaşmalarını engellemeyi hedefliyoruz.

Mini onarım (lokal) hasar işlemlerinde, hasarlı noktanın birkaç santim daha büyük bir alan boyanarak işlem yapılmaktadır. Bu işlem sonrası aracınızı kontrol eden kişilerin ölçüm cihazlarını tam hasar noktasına denk getirmeleri gerekecektir. Düşük bir ihtimal olsa da bunu fark etmeleri durumunda gerçek ismi “lokal boya” adı verilen onarım yapıldığını, hasarın küçük bir hasar olduğunu söylemek zorunda kalacaklardır.

mini onarım ile boyama

Birkaç santimlik bir alanın da komple boyanarak işlem yapılması bizim gözümüzde de kötü bir imaj sergilemektedir. Mini (lokal) boya onarımı dikkate alınmayacak bir hasar olarak değerlendirilmektedir.

Aracınızın her noktası günümüzde gelişen malzemeler ile mini onarım ile onarılabilmektedir.

Bu konuda, araç satın alırken satıcıların lokal boya var şeklinde yaklaştıkları, aslında bir parçanın komple boyandığı araçları alırken dikkat ediniz. Birçok firma lokal boya şeklinde insanları yanlış bilgilendirerek, parça boya hizmetini lokal boya olarak sunmaktadır. Tabiki bu uzman kişilerce tespit edilebilmektedir.