Land Rover Defender V8

Land Rover Defender V8 – ADONİS

1994 model Otokar 3.5 V8 Land Rover Defender 110
Araç, tarafımızdan satın alınarak araç sahibinin istekleri üzerine restore edilmiş, resmi işlemler (vize ve plaka) işlemleri sonrasında araç sahibine satış yapılmıştır.

İlk olarak şase ve gövdenin birbirinden ayrıldığı köklü restorasyon projesinde, tam olarak ne istenildiği, ne amaçla kullanılacağı, ne tür yeni teknoloji ürünlerin adapte edileceği tespit edilmiş, telefon ve e-posta yazışmaları sonrasında ortak noktalarda buluşulmuştur. Araç üzerinde kullanılan bazı özel, ithal parçalar, parça kodları ve uygun modelleri belirtilerek araç sahibi tarafından yurt dışından temin edilmiştir.

V8 3.5 Motor üzerinde, Piper Dereceli Eksantrik Mili, Edelbrock manifold ve karbüratör, A&R ateşleme güçlendirme sistemi, vb parçalar kullanılmıştır.

Yürüyen mekanik aksam üzerinde, manuel şanzıman, 4×4 otomatik şanzıman ile değiştirilmiştir.

Tüm mekanik alt takım parçaları değiştirilmiştir.

Çift Jel akü ile marin sistemine uyarlanan araç tesisatı, bir akü ile sadece motor diğer akü ile motor dışındaki tüm elektrikli parçalar çalışmaktadır. Sistem Blue Sea ML serisi otomatik ayırıcılar ile bağlanmıştır. Focal müzik sistemi, led aydınlatmalı kapı kolları ve ayna altları zamanlayıcılar ile yavaş şekilde açılıp süreli kapanmaktadır. Farklı bir Keyless Go sistemi ile araç üzerinde kapı kolları dahil hiç anahtar kullanılmamaktadır.