Plastik tampon onarımı, yeni üretilen araçların hemen hemen hepsinde bulunan plastik ön ve arka tampon onarımı hizmetini kapsamaktadır.

Otomobil üzerinde bulunan plastik tampon manevra veya park halinde çeşitli darbelere maruz kalmaktadır. Üretiliş gereği küçük hasarları yutarak yok eden plastik tampon, boyalı olması durumunda darbe sonrasında oldukça kötü bir görünüm sergilemektedir. Kimi zaman bu darbeler büyük bir şekilde yayılarak oldukça ciddi bir hasar görünümü de vermektedir. Darbeler sonrasında belirli bir dirence kadar dayanabilen plastik tamponlar direncin artması durumunda yırtılmaya neden olmaktadır.

plastik tampon onarım

Yırtılmış bir plastik tampon asla aynı noktadan tekrar yırtılmayacak kadar sağlam bir şekilde dikiş ve aynı derecede plastik malzemelerle ısı eşliğinde onarım imkanına sahiptir. Dikiş bilinen dikiş sistemine yakın 0.20 mm alüminyum veya bakır teller ile ısı eşliğinde yapılıp, dikiş yapılan bölgenin üzerinden plastik kaynağı yapılması ile son bulur. Ciddi şekil değişiklikleri olmayan plastik tampon genel ısıl işlem ile aynı şekillere tekrar geri kazandırılabilmektedir.

plastik parça onarım

Hasar gören plastik tamponlar tarafımızdan ilk olarak incelenmesi daha sonra onarım kararı verilmesi gerekmektedir.

plastik tampon onarımı