Pasta hizmeti verilen bir araçta hare giderme işlemi yapmak birçok araç sahibi bilmese de şarttır.

Hare giderme işlemi pasta cila yapılmış veya pasta yapılmamış ama yıkama, silme, temizleme gibi işlemlerde oluşan çiziklerin giderilmesi işlemidir. Genelde hatalı yapılan pasta cila işlemi sonrasında özellikle koyu renk otomobiller de gün ışığında veya gece bir ışığın altında aracın boyası üzerinde dairesel birçok küçük çizik görebilirsiniz. Bunlar pasta cila işlemi sırasında sert malzeme ve hatalı uygulama malzemelerinden dolayı boyada çok küçük çizikler oluşmasına neden olur. Basit görülse de pasta cila işlemi oldukça fazla detayı olan bir konudur. Bu yüzden aynı markada bile oldukça fazla pasta malzemesi pasta cila hizmeti veren kişilere sunulmaktadır.

pasta cila hare giderme

Pasta işlemi, bir nevi zımpara işlemine benzetilmesi doğrudur. Fakat her otomobil bu derece sert bir işleme gerek duymayabilir. Gerek duysa da pasta işleminin sonunda hare giderme işlemi yani oluşan küçük çiziklerin yok edilmesi gerekir. Ne zararı var bu küçük çiziklerin veya hare giderme işlemi gerçekten gereklimi şeklinde bir soruya, hare giderme işlemi yapılmayan bir otomobil, mevcut çiziklerden dolayı daha kolay kirlenecek, asıl renk derinliği elde edilemeyeceğinden olması gerekenden daha mat bir görünüm sergileyecektir. Çoğu otomobil sahibi benim arabam bu kadar parlıyor diyerek bu konuyu bilmediklerinden bu şekilde bir talepte bulunmamaktadır. Oysa ki işini seven bir oto boya uzmanı, pasta cila yapan firma, müşterisi bunu talep etmeden sunması gerekir.

Otomobiliniz boyası üzerinde hare olup olmadığını gece bir ışığın altında ışığı net görebileceğiniz bir açıdan bakmanız yeterli olacaktır. Eğer boya da hare görüyorsanız kesin hare giderme işlemi almanızı öneririz.

Merkezi İzmir de bulunan firmamız pasta cila işlemleri sırasında hare giderme işlemlerini müşterilerimiz talep etmeseler de uygulamaktayız.