1991 Land Rover Defender 300 TDI restorasyon – Bormos

Yaklaşık 4 aylık süre içerisinde tamamlanan, onarım ve yenileme hizmetleri aşağıda sunulmuştur;

Kaporta
Tüm kapı saclarının değişimi, araç üzerindeki tüm perçinlerin sökülerek iç iskeletler dahil tabana kadar onarım ve yenileme, araç üzerindeki kapı kolları, iç ve dış kilitleme mekanizmaları, kapı menteşeleri, gibi tüm aksesuar malzemelerinin yenilenmesi hizmeti.

Boya
Yeni sacların ve onarımı gerçekleştirilen yerlerin paslardan arındırılarak astarlanması, ön çamurluk ve çeşitli bölgelerin hem ses hemde direnç kazanması için iç bölgelerinden özel poliüretan kaplanması (17 mm et kalınlığı, parça başına 300 gr ekstra ağırlık), darbeye karşı dayanıklı alt bölümlerin özel ürünlerle kaplanması, tüm gövde rengi ve siyah bölgelerin akrilik mat boyanması hizmeti.

Döşeme
İstek üzerine kullanışlı, konforlu sünger eşliğinde orjinal mekanizmaları koruyarak kaplanması, taban, tavan, kapı, arka kapı bölgelerinin takım döşeme hizmeti.

Mekanik
Daha önce yüksek ısı görmüş motorun sökülerek incelenmesi, hararete neden olan radyatör ve klima sistemlerindeki hataların giderilmesi, sökme işlemi sonrasında hasar gören bölgelerin onarılması, motor içerisindeki tüm su, yağ ve benzeri boruların kelepçeleri ile yenileri ile değişim hizmeti.

Elektrik
Araç üzerinde sonradan takılan elektrikli ürünlerin ve orjinal elektrik tesisatının kontrolü, onarımı, tüm far ve sinyallerin değişimi hizmeti.

Cam
Tüm camların, cam lastiklerinin sökülmesi, değişim hizmeti.

Yan basamaklar
Görsel ve kullanışlı özel üretim yan basamak, arka basamak uygulamaları.

Jant – Lastik
Daha önce uygulanmış farklı ET ve ofset değerlerine sahip olmayan hatalı ürünlerin sökülerek yeni jant ve lastik montajlarının yapılması hizmeti