Teknolojinin artması her sektörde olduğu gibi oto boya grubunda da oldukça farklı malzemelerin üretilmesi, yeni boya koruma uygulamalarının gelişmesine neden olmuştur. Eskiden sadece oto cila ile yapılan geçici kısmi çözümler sunan oto boya koruma sistemleri yeni çok daha farklı malzemeler ile inanılmaz sonuçlar getirmiştir. Boya koruma işlemi her alanda olduğu gibi ilk olarak korunacak yüzeyin temiz, kirlerden arındırılmış olmasını gerektirmektedir. Oto boya sistemlerinde bu aşama pasta işlemi ile gerçekleştirilebilmektedir. Pasta isteyen yapılmayan bir yüzey boya koruma da istenilen sonucu vermeyecektir. Hatalı pasta yapılan bir boya da boya korumanın sonucunu getirmeyecektir.

boya koruma

Boya koruma, istenilen yüzeyin her zaman o şekilde kalmasını istediğiniz alana yapılmalıdır. Çok dikkat edilmesi gereken konu boya koruma malzemesinin araç üzerinde bekletilmesi işlemidir. Zaman sorunu olan boya koruma firmaları, boya koruma malzemelerinin gerçek hedefine ulaşmadan alınmasına bu da amaca ulaşmamasına neden olacaktır.

oto boya koruma

Merkezi İzmir de bulunan firmamızdan, oto boya koruma sistemleri, boya koruma malzemeleri ve uygulama teknikleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Geçmişte silikon içeren boya koruma malzemeleri, ilk aşamada farklılığı görebilecek yapıda fakat daha sonra bu koruma özelliğinin gittiğini gözlemlememize neden olmuştur. Yapılan testler sonrasında uygulanan boya koruma malzemeleri ile araç üzerindeki boyanın inanılmaz bir şekilde gerçek anlamda korunduğu saptanmıştır.

boya koruma izmir

Yüzey testleri, işlem sonuçlarının aracınızda denenmesi için İzmir merkezli firmamız ile iletişime geçebilir, konusunda 40 yıllık tecrübeye sahip uzman personelimizden destek alabilirsiniz.