2018 YILI İTİBARIYLA FAR TEMİZLEME HİZMETİ ARTIK VERİLMEMEKTEDİR.

Far temizleme, far parlatma işlemi günümüzde plastik farlarda sık sık karşımıza çıkan far temizleme işlemi sonrasında farların yeni haline %85 yaklaşıldığı bir uygulamadır.

Son yıllarda hemen hemen tüm otomobil firması ön farlarda çeşitli plastik malzemler kullanmaktadır. Üretilen araçların farları iklim, gece kullanımı, izole malzemelerinin deforme olması gibi nedenlerden belirli bir süre sonra solma, matlaşma, aydınlatma kuvvetinin düşmesi gibi olumsuz sonuçlar vermektedir. Otomobil firmaları bu konuyu çözmeye çalışıyor gibi görünselerde her otomobil firmasının yedek parça satış hedefleri olduğunu unutmamak, sorunu kökten çözmeyi istemeyecekleri de bilinmesi gereken bir konudur.

Otomobilinizi aldığınız zaman belirli bir süre garanti kapsamında tutulacak daha sonrada siz suçlu olmasanız da kullanıcı hatası gibi mazeretlerle bazı parçaların garanti kapsamı dışında kalacağını tüm otomobil sahipleri bilmektedir. İşte farlarınızın siz bir şey yapmasanız da kirlenmesi, matlaşması, aydınlatma gücünün azalması bu sorunlardan biridir.

far temizleme

Bir gece farlarınızın iyi göstermediğini fark ettiğiniz de, aracınızı park ettiğinizde göreceğiniz kötü görüntüde veya vize işlemlerinde farlarınızın iyi göstermediği gibi bir kusur işittiğinizde hemen üzülmeyin. Bu durum çoğu zaman pratik bir şekilde eskisinden daha iyi ve daha uzun bir süre size sorunsuz bir şekilde hizmet verebilecek şekilde giderilebilir.

far temizleme izmir

Kullanılan plastik far camı şeklinde bilinen farlarınız plastik malzemenin ismi, derecesi, işlem akışı, mevcut farların durumu hakkında analiz yapabilen uzman kişilerce garantili bir şekilde yapılabilir.

far parlatma temizleme

Hemen hemen her far farklı işlem çizelgesi gerektirebilir. Bunun için görsel veya sözlü analiz yapılması gerekmektedir. Deneyimlerimiz sonrası bizler, teslim sırasında mükemmel sonuç verebilmemiz, beklentilerinizin üzerinde bir sonuca ulaşmamıza rağmen, sıkıntının uzun bir süre tekrar yaşanmaması, 3-5 yıl içinde yaşanan bu sıkıntının daha fazla dayanabilmesi için farklı malzemeler ile işlemler yapmaktayız.

Genelde plastik cam yüzeylerinde yaşanan sıkıntı %90 oranında çözüme ulaştırmaktadır. Fakat bazı araçlarda iç koruma kılıfları ve izlole kapaklarının deforme olması, uzman olmayan kişilerce sökülüp takılan farların iyi bir şekilde monte edilmemesinden kaynaklanan iç kararmalar da kesinlikle uygulama yapmamakta, yapılmasını da önermemekteyiz.

Genelde plastik malzeme üzerine krom yapılan iç far tası (ayna) bir kimyasal malzemenin uygulanmasında hatta elinizle dokunmanız da matlaşma yapacaktır. Bu işlem ilk aşamada beğenebileceğiniz bir görünüm verecek fakat bir süre sonra ciddi bir iç kararmaya neden olacaktır. Bu durum bazı araçlarda tekrar krom kaplama ile giderilebilmektedir fakat maliyet olarak yeni farlara yakın bir rakamla karşılaşmanıza neden olacaktır. Bizce farlarınız içten kirlenmiş, su almış ise ilk aşamada kurtarılabilir fakat üzerinde zaman geçmişse ne yapılırsa kurtarılamazdır. Bu durum %10 gibi bir birimlerde olabildiğinden hemen korkmanıza gerek yoktur.

Bu konu hakkında aracınızın yaşı ve modeli ile bizlerden destek alabilirsiniz.