kasko danışmanlığıHer ne kadar dikkatli ve tecrübeli olsanız da karşı taraftaki araç sürücüsünün dikkatsizliği veya park halindeki aracınızın hasar görmesine neden olabilir. Bu tür durumlarda haklı olmanız durumunda karşı tarafın (aracınıza zarar veren aracın) zorunlu trafik sigortaları 15.000 TL civarlarında aracınızın zararını karşılamaya mecburdur. Aracınızın kasko sigortası olması durumunda ise haklı olmanız durumunda kasko sigortası üzerinden işlem yapılarak, kasko sigorta şirketiniz zararınızı karşı aracın zorunlu trafik sigortasından tahsil eder. Bu duruma rucü adı verilir.

İşini iyi bilen bir sigortacı bu durumlarda oldukça tecrübeli işlemler yapmalıdır. Hasar oranının sizde de olması, hasarsızlık indirimine sahip bir kasko poliçesinde indirim hakkınızın kaybolmasına bir sonraki yıl oldukça yüksek bir kasko poliçesi bedeli ile karşılaşmanıza neden olabilir. Bu tür durumlarda indirim oranınız, indirimden kazandığınız tutar, olay sonrasındaki masrafınız dikkatli bir şekilde hesaplanmalıdır. Bu hesaplamalara genel anlamda kasko sigorta danışmanlığı adını verebiliriz.

Bu durumlar kasko sigortası yaptırdığınız sigorta şirketi, poliçenizin kapsam detayları, hasarın oluşum şekli incelenerek danışma hizmeti verilir. Hasar bilgileri (anlaşmalı tutanak veya polis tutanakları) haklılık durumunuzu kazanç ve kayıplarınızı %98 oranında saptamaya yeterli olacaktır. Ayrıca bazı sigorta şirketleri bu tür durumlarda farklı imkanlar sağlayabilmekte olup bu imkanlarda tüm kayıpları ortadan kaldırabilmektedir.

1000’in üzerinde açılan dosya ve hasar işlemleri sonrasındaki tecrübelerimiz, kasko sigorta danışmanlığı hizmeti adı altında firmamız tarafından hiçbir beklenti olmaksızın sunulmaktadır. Sadece hasar anında yaşanacakların dışında kasko sigorta kapmanları, imkanlarınız, hangi sigorta şirketini seçmeniz gerektiği gibi konularda kasko sigorta danışmanlığı hizmetlerine girmektedir.

Birçok sigorta şirketi, hasar sonrasında müşterilerine onarım süresince rent a car (kiralık araç) hizmeti sunmaktadır. Bizler, sizin adınıza aracınızın sigorta poliçelerinde rent a car hizmetinin bulunması, yaşanabilecek hasar durumlarında en hızlı rent a car hizmetini alabilmenizde yardımcı olmaktayız.