land cruiser off roadOff Road konusunda duayen markalardan biri olan Land Cruiser serisinden BJ70 serisi bir aracın tüm Off Road ekipmanları ile yeniden restore edilmesi işlemi tarafımızdan sağlanmıştır. Araç üzerinde uygulanan Off Road ekipmanları ve parça montajları hakkında aşağıdaki bölüm ve görsellerden faydalanabilirsiniz. Ülkemizdeki Off Road tutkunlarına bir Off Road aracı sahibi olmak istemeleri durumunda yol göstermek, araçlarını yaptırabilecekleri profesyonel Off Road ustalarına yol göstermesi için aşağıdaki bilgiler sunulmuştur.

toyota land cruiser

İlk olarak aracın şase değerleri ölçülerek çeşitli noktalarda bulunun çürükler, yapılması gereken Off Road ekipmanları, yapısı ve eksik ekipmanlar tespit edilmiştir.

land cruiser bj70

Tüm çürükler tespit edilerek kaporta ilk olarak boya öncesi onarılmıştır.

land cruiser parça

Araç üzerindeki dodikler sökülerek altlarında bulunan paslı zemin ve eski dodik delikleri kapatılmıştır.

land cruiser gögüslük

Zor şartlar altında sorun çıkarabilecek göğüslük ve elektrik tesisatları sökülerek baştan yenilenmiştir.

toyota land cruiser kaporta pas onarımı

Kaporta üzerindeki çürümemiş fakat ağır paslı yüzeyler çeşitli kimyasallar ile pas metal oksite çevrilerek el ile ulaşılamayan metal içerisinden alınmıştır.

toyota land cruiser taban sacı

Aracın tabanı daha önce yapılan farklı uygulamalar, döşeme ile kaplanmış zemin altındaki paslı ve çürük yerler onarılmış, daha önce uygulanan tüm işlemler temizlenmiştir.

land cruiser off road boya

Çürük ve pasların temizlenmesi sonrasında akrilik sistemlerle tesfiye ve mat boya işlemi gerçekleştirilmiştir.

land cruiser kaplama

Temizlenen araç tabanı üzerine döşeme kaplanmayacak şekilde zemin koruyucu malzemeleri ile kaplanmıştır.

land cruiser koltuk

Spor koltuk, güvenli emniyet kemerleri, motor içerisinde kullanılan turbo vb. araçların gösterge setleri yeni göğüslük üzerine montaj edilmiştir.

land cruiser 3b motor

Araç üzerinde kullanılmak istenilen AXT Turbo kiti için aracın mevcut motoru açılarak piston durumu, silindir kapak kontrolleri yapılmış, orjinal silidir kapak contası değiştirilmiştir.

land cruiser axt turbo

AXT Turbo kullanmak için araç üzerinde bulunan diyafram pompa mekanik pompaya çevrilmiştir, set olarak gelen AXT Turbo kontrol edilip, ölçülerek montaj yapılmıştır.

land curiser pompa

AXT Turbo ve yeni pompa araç üzerinde aktif olarak ayar yapılmış, çeşitli testlere tutulmuştur.

land cruiser yalıtım

AXT Turbo ve diğer ekipmanların yarattığı yüksek ısının araca zarar vermemesi ve ses izolasyonu amaçlı çeşitli kaplama uygulamaları yapılmıştır.

land cruiser off road aksesuar

Bir Off Road aracı için gerekli olan ekipmanlar, araç üzerinde sağlam ve kullanılabilir şekilde montaj edilmiştir.

land cruiser turbo off road

Teknik ve görsel olarak hazırlanan Lokka diferansiyel kilitleri takılan Off Road aracı kontrolümüz altında arazi şartlarında denemeler yapılmıştır.

toyota off road