Oto bakım ürünleri, zaman içerisinde oluşan kirleri temizleme ve oto bakım yapmaya yarayan ürünlerdir.

Oto bakım ürünleri içeriği gereği bakım öncesinde temizlik yapması gereklidir. Kirli bir yüzeyin bakım yapılması hem kirler yüzünden hem de mantık açısından pek doğru olmayacaktır. Bu nedenle profesyonel oto bakım ürünleri üreten firmalar, bakım sırasında bir yandan da bakım ürünlerinin temizlik yapmasını amaçlamışlar ve bunu başarmışlardır. Aslında oto bakım ürünleri uygulaması yapan firmalar da bunun pek bilincinde değildir. Oto bakım ürünlerinde prosedür oto bakım ürününü ilk uygulama, kısa bekleme daha sonra temiz bir bez ile silmeyi kapsamaktadır. Bu sayede oto bakım ürünleri bekleme süresinde kirlerin kabarmasını daha sonraki aşamadaki bölümde ise kabaran kirlerin temizlenmesini kapsamaktadır. Bu açıdan bakıldığında işini seven profesyonel oto bakım ürünleri kullanan kişiler işlemi bir defa daha tekrarlayarak kalan kirleri bir daha almayı ve koruma moduna geçmeyi hedefler.

oto bakım

Oto bakım ürünleri, bakım işlemini koruma işlemi ile birleştirerek uzun vadeli temiz, kolay kirlenmeyen, tekrar kolay temizlenebilir bir zemin hazırlamaktadır. Bunu da işlem sonrasında bırakmış olduğu koruma tabakası ile sağlamaktadır. Silikon içeren, yağlı bir zemin bırakan oto bakım ürünleri bu konuda kalıcı ve gerçek sonucu vermemektedir. Genelde insanlar parlayan bir yerin iyi temizlendiğini zannederler oysa ki değildir. Parlayan bölüm silikon içerdiği için parlar, silikon da o bölgenin bir sonraki sefer de daha kolay kirlenmesine, tozlanmasına neden olur. Kaliteli oto bakım ürünleri özellikle silikon içermediğini, sonucu gerçek temizlik ve koruma ile sağladıklarını ambalajları üzerinde belirtirler. Bu oldukça önemlidir.

oto bakım ürünleri

Firmamız tarafından kullanılan oto bakım ürünleri, genel oto bakım ürünleri adı altında otomobilin iç aksamları, dış aksamları hatta lastiklerinde bile güvenle kullanabileceğiniz ürünler ile işlem yapmaktadır. Pasta, cila ve boya koruma işlemleri sırasında profesyonel oto bakım ürünleri kullanılır, işlem sonrasında bir miktar araç sahiplerine tekrar kullanabilmeleri için verilir.