Oto cam filmi, mevcut camların rengini koyulaştırmak, içerisinin daha az görünmesini sağlama gibi taleplerden dolayı uygulanır.

Peki, oto cam filmi ne kazandırır ne kaybettirir, tehlikesi var mıdır?

Günümüzde oto camları eskisi gibi renksiz, transparan üretilmese de yine de cam renklerini koyulaştırmak, içerisinin daha az görünmesini sağlamak, güneşli havalarda daha karanlık bir görüş, sürekli güneş gözlüğü kullanır gibi rahat etmek gibi nedenlerden talep edilmektedir. Hatta cam filmi talepleri artık ön camları da cam filmi istiyorum şeklinde abartılı bir hal almıştır.

cam filmi

Aracın camları renksiz ve düz ise evet bu kimi zaman ihtiyaç olabilir hem görsel açıdan hemde kullanım açısından sizi tatmin edebilir. Fakat burada koyuluk derecesi önemlidir. Ligth Black ve Dark Black cam filmleri hatta daha ara renk seçenekleri araca uyan cam filmi taleplerini karşılamaktadır. Koyu renk bir cam filmi yağmurlu havalarda ve gece kullanımlarında görüşünüzü düşüreceği, aracın içinde görüş mesafenizi düşüreceği de dikkate alınmalıdır. Aracında daha önce cam filmi kullanan daha sonra söktüren kişilerin ne derece rahatladıkları da yaşadığımız durumlardandır.

Peki cam filmi güvenli midir?

Otomobiller üretilirken havalı cam denilen kaza sırasında küçük parçalara ayrılan bu nedenle ciddi yaralanmalara neden olmayan camlar ile üretilmektedir. BU diğer bir yandan araç içerisinden çıkılması gereken durumlarda engel olmaması için yapılmaktadır. Otomobiller de mikalı cam ve havalı cam şeklinde iki farklı cam kullanılmaktadır. Mikalı cam genelde büyük, ön ve arka camlarda havalı camlar ise yan camlarda kullanılmaktadır. Bu durumda güvenlik için bu bilgiye sahip olmanız yeterlidir.