Genelde düz renkler talep edilirken renkli mat oto boyama hizmeti de oldukça farklı mat boya uygulamalarındandır.

İlk olarak yurt dışında uygulanmaya başlanılan mat oto boya uygulamalarında mat siyah oto boya öncelikli gelmektedir. Fakat bu renk seçimi diğer mat oto boya renklerini değerlendirmenize engel değildir. Zevklerin kişiye göre değişken olduğu tartışılamaz ama bu konuyu işinde profesyonel kişilere danışmakta fayda vardır. Mat siyah boyama işlemi sonrasında elde edilen sonucun vahşi ve sıra dışı olduğu gerçektir. Bu pozitif unsur, aracınızın vahşi görünmesinin uygun olup olmadığı tartışılarak daha mantıklı bir yol izlemenize neden olacaktır. Hırçın bir görüntü yerine sempatik olmayan bir mat renk kullanmak daha da iyi bir seçim olabilmektedir. Bu konuda araştırma yapan kişilerin aracının hatlarının nasıl bir sonuç sergileyebileceğini düşünmeleri gerekir.

renkli mat oto boyama

Mat siyah oto boya uygulamaları ABD de ilk olarak kesik tavanlı 50 li yılların araçlarında uygulanmaya başlamıştır. Günümüzde Avrupa da sempatik renklerde araçlarda hırçın görüntü yerine daha farklı bir sonuçlar elde edildiği gerçektir.

Mat oto boya çalışmalarında kullanılan akrilik esaslı oto boyaları sektörde bilgisayarlı boya yapımı olarak bilinen mix sistemlerden aracın orjinal rengini etiketinden, model yılından, vb. bilgiler eşliğinde elde edilmektedir. Boya karışımları her mix sistemlerinde formüller üzerinden renk oluşumuna neden olan birçok rengin karışımından elde edilmektedir. Bu karışım sırasında istenilen boyanın parlaklık derecesi talebe göre yapılmaktadır. Bu sayede mevcut aracın renginin aynısının mat versiyonu birebir elde edilebilmektedir.

renkli mat oto boya

Aracın orjinal rengi dışında milyonlarca renk uygulaması müşterilerimize katologlar üzerinde sunulabilmektedir. Hatta bu renkler farklı yüzeylere uygulanarak araç üzerinde incelenme imkanı da sağlanmaktadır.