Volkswagen Amarok V6 off road modifiye hizmetleri öncesinde belirtmek gerekir ki bilinen 163 hp ve 180 hp motor tiplerine göre tam beklentileri karşılayacak, rakiplerine fark atacak bir performans gösterdiği kesin bir gerçektir. 204 hp Volkswagen Amarok V6 Canyon modelinde yaptığımız incelemeler sonrasında pek fark edilmese de ciddi değişiklikler, düzenlemeler yapıldığı görülmektedir. Görsel olarak pek fark görülmese de motor ve mekanik olarak ciddi, başarılı düzenlemeler yapıldığı fark edilmektedir.

Volkswagen Amarok V6 Yükseltme
Bilinen Amarok modellerindeki yükseltme işlemlerinde çok daha dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu neden aracın daha fazla performans, çok daha hızlı olmasından dolayı kullanıcının ne kadar temkinli, bir pikap kullanıcısıyım zihniyetinde olsa da her an bir binek araç edasıyla kullanıma geçeceği düşünülmelidir. Bu düşünce içerisinde aracın yol tutuşu, hesaplanmış denge unsurları set olarak hesaplanarak uygulama yapılmasını gerektirmektedir. “Ne kadar yukarıya çıkılırsa o kadar dışa ve yere basma oranı artmalıdır” felsefesinden kesinlikle ödün verilmemelidir.

Volkswagen Amarok V6 modellerinde yapılacak yükseltme hizmeti eski lastik ebatları ile orantılı ara yükseklik mesafesini koruma temeline dayalıdır. İlk defa her tekerlek için ayrı fren kaliperi kullanıldığı bu işi yapmaya çalışanlar için önemle dikkate alınması gereken önemli konulardandır. Volkswagen Amarok V6 yükseltme kiti, 2 cm, 4 cm, 6 cm, 8 cm, 10 cm, 12 cm şeklinde sunulmaktadır. İlgili birimler sadece yükseltme işlemi ölçüleridir. Lastik farkları ayrıca hesaplanmaktadır.

Geniş Jant Lastik
Volkswagen Amarok V6 Canyon modelinde, araç sahibinin kullanım şekli edinilerek şehirler arası yol kullanımının yoğunlukta olduğu ve olacağı hesaplanarak AT grubu lastik kullanılmıştır. 245/65/17 fabrika çıkış ölçülerinde olan araç için yükseltme işlemleri sonrasında 305/70/17 ebatlarında AT lastik kullanılmıştır.

Bu derece iyi üretilmiş bir pikap olan Volkswagen Amarok V6 araçta her zaman yakıştıramadığımız fabrika ölçülerindeki lastikler birkaç küçük dokunuş ile yeni görünümüne kavuşmuştur. Yine yüzlerce kilometre arkasında duracağımız, yakından takip edeceğimiz, yeni bir beğendiğimiz projemizi bir Türk olarak sunmaktan gurur duyuyoruz.