boyama

Oto boya nasıl yapılır

Oto boya nasıl yapılır sorusunu oto boya hizmeti almak isteyen insanların bilinçlenmesi açısından açıklamak istedik. Oto boya gereksinimi, zaman içerisinde otomobil üzerinde oluşan paslanma, ihmal edilen çizikler, çürümeler, güneş yanığı ve çarpışmalar sonrasında oluşan darbelerden dolayı talep edilmektedir. Bu gereksinimlerin tümü oto boyama işlemi sırasında gerçekleştirilmesi gereken adımların her birini zorunlu kılar. Oto boyama hizmeti, tüm boya işlemleri içerisinde en zor, en teknik gerektiren uygulama sistemidir. Sürekli dış etkenlere, esnemelere, hava değişikliklerine maruz kalan oto boya işlemi, uygulama sırasında tüm…

Devamı...

bmw 840 boya

BMW 840 aracın oto boyama işlemi öncesi ön tampon üzerindeki kırıklar, ön tampon sökülerek iç kısımları kuvvetlendirmek amaçlı yüksek dansite poliüretan ile sağlamlaştırılmıştır. İşlem sırasında hasar gören yerler daha sağlam bir zemin eşliğinde plastik kaynak yapılmıştır. Tüm işlemler sonrasında araç şase numarasından alınan renk kodu ile orjinal bir şekilde oto boyama işlemi yapılmıştır.

Devamı...

jeep jc5 kaporta boya

1978 model Jeep Cj5 tip aracın zaman içerisinde oluşan kaporta işlemlerinde çürüklerin giderilmesi, komple sökme, bağlantı organlarının yenilenmesi, elektrik tesisatının komple yenilenmesi, döşemelerin yeniden yapılması, motor için parçaların kontrolü, kayışların değiştirilmesi, jantların boyama, lastiklerin uygun AT tip lastikler ile değiştirilmesi kapsamaktadır.

Devamı...

Ford Fiesta kaporta boya

İlgili araç araç sahibinin bildirmesi üzerine olay yerine gidilerek gerekli evrak işlemlerinin üstlenilerek hazırlanması, anahtar teslim tüm mekanik, kaporta ve boya işlemlerinin yapımını kapsamaktadır. Tüm yenilenen parçalar orjinal ürünler ile fabrika değerlerinde dijital ölçüm aletleri ile kontrol edilerek boyama işlemi ile tamamlanmış ve teslim edilmiştir.

Devamı...

Mercedes c220 kaporta boya

İlgili aracın hatalı oto yıkama ve zaman içerisindeki güneş yanıkları nedeniyle vernik yırtılmaları, yaşa bağlı süreç içerisinde oluşan paslanmalar nedeniyle aksesuar parçaların sökülmesi, yıpranmış verniklerin ve baz kat boyanın araç üzeriden alınarak komple oto boyama ve montaj işlemlerini kapsamaktadır.

Devamı...

motorsiklet boyama

Profesyonel, motorsiklet boyama konusunda gelişen akrilik boyama sistemleri metal yüzeyler dışında plastik yüzeylerde de başarılı sonuçlar vermektedir. Zaman içerisinde deforme olmuş yada küçük darbelere maruz kalmış motorsikletler orjinal renk ve uygulamalara bağlı kalarak anlaşılmaz bir şekilde tekrar eski görünümüne kavuşturulabilmektedir. Bu işlemler marka ve model bilgileri alınarak internet üzerinde yapılmış uygulamalar, katalog arşivinden ise orjinal renk ve orjinal renklerin uygulama bilgilerine bağlı kalınarak işlem yapılmaktadır. Bazı motorsiklet renkleri derinlik gereği, özel renk uygulama teknikleri ile boyanmaktadır. Mat motorsiklet boyama dışında…

Devamı...