kaporta

Alüminyum kaporta onarım

Alüminyum kaporta onarım hizmeti, bazı araçlarda alüminyum motor kapağı, çamurluk, bagaj kapağı gibi kaporta parçaları onarım, kaynak hizmetlerini kapsamaktadır. Başta Land Rover araçlarında görülen alüminyum kaporta parçaları, araçların denge noktalarını aşağıda tutmak ve paslanmayı önlemek için üretilmektedir. Alüminyum kaporta parçaları bulunan bu araçlarda küçük darbeler sac kaporta aksamlarından daha dayanıklı bir direnç gösterdiği bir gerçektir. Fakat darbe kuvveti biraz daha şiddetli olması durumunda ise ilk aşamada alüminyum kaporta parçasında yırtılma biraz daha şiddetli olması durumunda ise genel bir deformasyon oluşmaktadır.…

Devamı...

Land Cruiser off road aracı yapımı

Off Road konusunda duayen markalardan biri olan Land Cruiser serisinden BJ70 serisi bir aracın tüm Off Road ekipmanları ile yeniden restore edilmesi işlemi tarafımızdan sağlanmıştır. Araç üzerinde uygulanan Off Road ekipmanları ve parça montajları hakkında aşağıdaki bölüm ve görsellerden faydalanabilirsiniz. Ülkemizdeki Off Road tutkunlarına bir Off Road aracı sahibi olmak istemeleri durumunda yol göstermek, araçlarını yaptırabilecekleri profesyonel Off Road ustalarına yol göstermesi için aşağıdaki bilgiler sunulmuştur. İlk olarak aracın şase değerleri ölçülerek çeşitli noktalarda bulunun çürükler, yapılması gereken Off Road…

Devamı...

Mercedes E300 kaporta boya hizmeti

Araçlar üzerindeki kaporta ve boya hizmetleri açısından kendimizi sınamak için alınan Mercedes E300 TD ağır hasarlı oto, kasa üzerinde bulunan %70’e yakın hasarlı noktanın orjinal ölçülerinde onarılmasını kapsamaktadır. İlgili araç üç farklı noktadan ağır hasarlı olarak alınmış tarafımızdan onarılmıştır. Araç onarım sonrasında yaklaşık 1 yıl kullanılmış olup defelarca 250 KM sürat, yüksek süratlerde fren testi, yol tutuşu, aralıklarla sorun olmasada hassas ön düzen ayarlarına girmiştir. İlgili süreç içerisinde alıcı ve satıcı olarak çeşitli ekspertiz merkezlerine giderek aracın kontrolleri yaptırılmıştır. Bu…

Devamı...

BMW 520 lokal boya doğrultma

BMW 520 aracın ön bölümündeki hasar ve daha önce farklı tarihlerle oluşmuş çizikler, fark edilebilir derecede onarılmış bir bölümün tekrar kaporta işlemlerinden geçirilerek lokal boya olarak, komple boyanmadan kaporta ve boya işlemleri yapılmıştır. Hizmet bedelleri kasko poliçesindeki değer kaybı dikkate alınarak sigorta poliçesi üzerinden yapılmamıştır. Araç ayrıca pasta cila, hare giderme ve boya koruma işlemi yapılarak teslim edilmiştir.

Devamı...

Skoda kaporta boya

Ön bölümden hasarlı olan Skoda marka araç daha önce yaşadığı bir başka hasardan dolayı eksik bırakılan noktaları da dahil olmak üzere orjinal parçaları eşliğinde kaporta onarılmıştır. Araç boya ölçüm cihazı ile oto boyama işlemi, dijital kumpas eşliğinde ölçüm yapılarak teslim edilmiştir.

Devamı...

Ford Focus kaporta boya

Ön bölümden hasarlı Ford Focus araç kasko poliçesi dahilinde tüm parçalar orjinal olarak, daha önceden hatalı işlem gören yerler tekrar elden geçirilerek onarılmıştır. Kaporta ve oto boya işlemleri dışında mekanik parça değişimi de yapılan araçta işlemler sonrasında tüm parça aralıkları dijital kumpas ile ölçülerek teslim edilmiştir.

Devamı...

bmw 520 mini onarım lokal boya

2008 model BMW 520 aracın, kaporta, mini onarım, lokal boya hizmeti farklı zamanlarda çeşitli noktalarında oluşan kaporta ve boya hasarları mini onarım yapılarak, her biri lokal olarak boyanma hizmetini kapsamaktadır. Daha önce yetkili servis tarafından onarılan iki bölge tekrar ölçüm cihazları ile onarılmıştır. Plastik yüzeyler plastik kaynak yapılarak sağlam ve orjinal şekilde onarılarak komple pasta cila ve boya koruma hizmeti verilerek teslim edilmiştir. İşlemler aracın kasko sigortası üzerinden talep edilecek şekilde yapılmıştır.

Devamı...

mitsubishi lancer lokal boya

2011 model Mitsubishi Lancer aracın sağ ön ve arka kapı bölgelerinde farklı bir arazın sürtmesinden dolayı oluşan sac ezilmesi, mini onarım, lokal boya ile giderilmiştir. Araç üzerindeki boya ve kaporta işlemleri sonrasında farklı bir firma tarafından yapılan boya koruma işlemi tarafımızdan yapılan boya koruma işleminin farkı uygulama yapılarak sunulmuştur.

Devamı...

jeep jc5 kaporta boya

1978 model Jeep Cj5 tip aracın zaman içerisinde oluşan kaporta işlemlerinde çürüklerin giderilmesi, komple sökme, bağlantı organlarının yenilenmesi, elektrik tesisatının komple yenilenmesi, döşemelerin yeniden yapılması, motor için parçaların kontrolü, kayışların değiştirilmesi, jantların boyama, lastiklerin uygun AT tip lastikler ile değiştirilmesi kapsamaktadır.

Devamı...

Ford Fiesta kaporta boya

İlgili araç araç sahibinin bildirmesi üzerine olay yerine gidilerek gerekli evrak işlemlerinin üstlenilerek hazırlanması, anahtar teslim tüm mekanik, kaporta ve boya işlemlerinin yapımını kapsamaktadır. Tüm yenilenen parçalar orjinal ürünler ile fabrika değerlerinde dijital ölçüm aletleri ile kontrol edilerek boyama işlemi ile tamamlanmış ve teslim edilmiştir.

Devamı...