Volkswagen Amarok, Off Road amaçlı görünüm ve teknoloji olarak günümüzde önde gelen pikapların başında gelmektedir. Standart olarak üretilen Volkswagen Amarok bazı düzenlemeler sonrasında  tahmin edemeyeceğiniz kadar güzel bir görünüme sahip olabilmektedir.

Konfor ve sürüş keyfi olarak başarılı bir pikap olan Volkswagen Amarok, değer pikaplarda yaşanan farklı sorunları kullanıcısına yaşatmadığı da bir gerçektir. Bilinçsiz Off Road araç yapımı yapan kişiler tarafından uzak durulan Volkswagen  Amarok dikkatli ve özenli işlemler sonrasında gayet başarılı bir şehir içi kullanımı ve arazi kullanımı keyfi verebilmektedir.

amarok ön koruma

Üretim olarak standart lastiklerin üzerinde işlem yapmayı, daha büyük lastik takabilmek açısından pek imkan verdiği sanılsa da aslında profesyonel düzenlemelerle tüm işlemleri yapabilmek mümkündür.

Web sitemiz üzerinde bir Volkswagen Amarok sahibinin aracını Off Road özelliklerine sahip olması yada görünüm sağlanması için bilgiler sunulmaktadır. Bir Volkswagen  Amarok sahibinin aracını istediği yerde yaptırmadan önce geriye dönülmesi zor hatalar yapmaması için bilgi vermek istedik.

Volkswagen Amarok Mt Lastik

amarok mt lastik

Standart olarak 16″ jant ve lastikler ile geniş, MT lastik kullanabilmeniz pek mümkün değildir. Bu işlem için jant küçültme, lastik büyütme işlemi yapmanız gerekir. Daha düşük bir jant, doğru seçim MT lastik ile 16″ jant çapından yaklaşık 8 cm daha geniş bir çap, ortalama 315 tabana sahip geniş bir lastik uygulayabilirsiniz. Bizler bu çalışmada 33×12.5×15 MT lastik tipini Volkswagen Amarok üzerinde uyguladık. Aracın yapısı, sürüş konforu ve ağırlığı dikkate alınarak daha önce sert bir alt takıma sahip araç, çok daha yumuşak ve keyifli bir kullanım sağlanmıştır. Ebat dışında lastik seçimi oldukça önem taşımaktadır. Amerikan menşei lastiklerin araç için uygun olmadığı bilinmelidir.

amarok dodik

Bir üst lastik tipine geçebilmeniz için kesinlikle Volkswagen Amarok araçlarında dodikler üzerinde düzenleme yapmak gerekmektedir. Parça alınan dodikler yine aynı orjinal bir şekilde tekrar montaj yapılabilmektedir. Dodik üzerindeki işlem davlumbaz ve iç saclar üzerinde de çalışma yapılmasını gerektirmektedir. İşlem sonrası dodikler boyanabilir veya karbon kaplama yapılabilmektedir.

Amarok ön domuzluk

Bazı kişileri ön koruma olarak isimlendirdiği ön domuzluk, darbelere karşı dayanıklılık, görsel zenginlik ve sis farları için araca özel üretilmiştir. Şase üzerinden bağlanarak ön sensörleri etkilemeyecek bir şekilde dizayn edilmiştir. Ön sisler ve üst sisler malzemeleri iç bölümünden geçen kablo tesisatı ile başlanmıştır.

amarok domuzluk

Görsel olarak gerek fonksiyon gerekse simetriye dikkat edilmesi gereken Amarok ön koruma dikkatli bir işlem sonrasında araca daha hırçın bir görünüm vermektedir.

amarok ön koruma

Volkswagen Amarok araç üzerinde yukarıda belirtilen işlemler dışında tork arttırımı için chiptuning, üst roll bar, üst sisler, dodik karbon kaplama, çizilmeye karşı komple şeffaf kaplama, arma ve çeşitli bölümlerin kaplanması, bagaj üst bölümü sürgülü ahşap kapak işlemleri yapılmıştır.

Volkswagen Amarok Yükseltme Kiti

Standart üretim şekli ile rakiplerine nazaran daha yüksek bir yapıya sahip olan Volkswagen Amarok, yükseltme konusunda aslında çok ihtiyaç gerektirmemektedir. Tarafımızdan yapılan Volkswagen Amarok araçta 33×12.5×15 jant ve MT lastik uygulamasında yükseltme işlemine gerek görülmemiştir. Yapısı itibari ile sert bir süspansiyon sistemine sahip olan Volkswagen Amarok, dodik ve çamurluklara sürtme konusunda o kadar esnek üretilmemiştir. Daha zor şartlar için hazırlanacak Volkswagen Amarok araçlarda yükseltme işlemini gerek gördüğümüz taktirde uygulayabiliriz. Volkswagen Amarok için yükseltme kiti ihtiyacınız olup olmadığını gerekli jant ve mt lastik uygulaması sonrasında yapılacak testler sonrasında karar vermelisiniz.

Tarafımızdan hazırlanan çeşitli araçların görselleri için burayı tıklayınız.