Bir Off Road aracı normal bir araçtan çok daha zorlu yollarda mücadele ettiği gerçektir. Bu nedenle bir Off Road aracının tabanı ve çamurluk iç kesimleri oldukça zarar gören yerleridir.

İyi izole edilmiş, görsel olarak tatmin edici bir görünüm Off Road aracı için taban halısı kullanmadan, bir taban halısı veya izole keçelerinden çok çok daha fazla yalıtım sağlanabilir. Genellikle su izolasyonun da kullanılan yeni teknoloji kaplama ürünleri bir Off Road aracının görebileceği darbeleri minimuma indirecek, gerek ses yalıtımı gerekse aracın paslanması açısından oldukça başarılı sonuçlar verecektir.

off road kaplama

Bulunduğu koşullar gereği bir Off Road aracı sürekli dışarıdan gelen çamur, iç bölümlerde ise çamurlu zeminden gelen ayaklarınızla taşıyacağınız ıslak ve çamurlu koşullara maruz kalacaktır. Yıkanabilir bir iç taban Off Road şartlarında sıkılmanızı, temizlemenin dert olması gibi durumlardan sizleri kurtaracaktır. Yüksek basınç ile yıkanabilir iç taban ayrıca daha steril bir yaşam kabini sağlayacaktır.

off road taban kaplama

Yaklaşık 8 mm dolgu yapılabilen, esnek bir yapıya sahip dolgu ürünleri Off Road araçlarında iç ve dış bölümlere uygulanabilir. Darbe koruyucu, halk arasında pütür olarak isimlendirilen eski teknoloji malzemeler ne ne kadar kaliteli de olsa bir süre sonra sertleşmesi, dolgu kalınlığının az olmasından dolayı tarafımızdan kullanılmamaktadır.