Off Road araçlarında çelik tampon zor şartlar altında dayanılıklığı sağlamak, darbeleri zarar görmeden atlatmak açısından oldukça önemlidir.

Off Road çelik tampon dayanıklı olması dışında bir aracı çekmek için gereken bağlantı bölümü açısından da önem taşımaktadır. Off Road şartları bilinen kolay şartları dışında koparma gerektiren yüksek dirence sahip bağlantıları gerektirmektedir. Araçlar üretilirken gereken çekme bağlantıları bu dirençlere yanıt verememektedir. Bu tür durumlarda yaklaşık 10 ton koparma gücüne sahip bağlantı ekipmanlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Bu bağlantı üniteleri ancak sağlam, iyi hazırlanmış bir çelik tampon üzerinde sağlanabilmektedir. Çoklu montaj teknikleri ile darbeyi dağıtan çelik tampon beklentilerin üzerinde saplanmış bir aracı kurtarabilecek, aracınızı sabitleme gereği duymanız durumunda size sorunsuz bir imkan tanıyacaktır.

Estetik açıdan da oldukça önem taşıyan Off Road çelik tampon uygulaması, çekme gereksinimi direnci dışında yedek lastik (stepne taşıyıcı) için de bir gerekliliktir. Araca zarar vermeyen, kapı menteşelerini yıpratmayan bir yedek lastik (stepne) taşıyıcısı için sağlam bir çelik tampona ihtiyacınız bulunmaktadır. Radüsleri iyi basan, menteşe sistemi sağlıklı çalışan bir yedek lastik (stepne) taşıyıcısı sizlere yük olmak dışında gereken yerde hizmet verecektir. Araçların üzerine konulan yedek lastik (stepne) zor şartlarda aracın dengesini bozmadan daha güvenilir bir kullanım sağlayacaktır.

off road çelik tampon

off road tampon

çelik tampon