Off Road araçlarında bulunan çekme, kurtarma amaçlı vinç, zor yol şartlarında yolda kalmamak gerektiği yerde vinç ile kendini ve farklı bir aracı kurtarmak için önemli bir ekipmandır.

Off Road şartlarında aracınız her ne kadar iyi hazırlanmış olsa da her başardığı yol durumu sonrasında bir üst sınıfa geçmek insanların vazgeçilmez bir beklentisidir. İşte an gelip doğa şartlarına karşı konulmaz bir Off Road koşulları içerisine girmeniz aracınızın saplanması durumunda sizi en iyi sahip olduğunuz vinç kurtaracaktır. Birilerine ihtiyaç duymadan kaldığınız zor durumdan sizi kurtaracak vinç nadir kullanılsa da gerektiğinde iyi yanıt verebilecek durumda olması gerekir.

off road vinç

Aylarca gerek duymadığınız bir vinç zevkli bir Off Road parkurunda gerek görüldüğünde sizi rezil edebilir. Mecburen yardım talep etmenize neden olabilir. İşte bu yüzden aracınızda kullanılacak vinç için aracınızın ağırlığı (mümkünse tüm ekipmanlarla ağırlığı) tespit edilerek mevcut ağırlığının minimum iki katı bir ağırlık çekebilen vinç kullanmanız gerekir. Ekonomik olması açısından gereken ağırlığı çekemeyen bir vinç sadece görsel bir aksesuar olarak kalacaktır. Off Road araçlarında kullanılan vinçler genellikle yanlış kullanım, hatalı, zayıf montaj, izole edilmemiş bağlantılar gibi hatalardan görevini gerektiğinde yapamamaktadır. Bu tür sorunlar yaşamamak için basit görünse de profesyonel destek almanız önerilir.

Off Road vinç satışı

off road vinç