Off Road araçlarında Roll Bar güvenlik için her şeyden önce gelmektedir. Zor şartlarda yapılan Off Road zemin koşullarına göre her zaman bir risk taşımaktadır.

Birçok kişinin ve birçok aracın başaramadıkları, sizin başararak geçebildiğiniz yollar, dere geçişleri, yüksek açılı tırmanmalar nadir de görülse her zaman bir devrilme riski taşımaktadır. Bir anlık yanlış manevranın aracınızın devrilmesine neden olabileceği arazi şartlarında can güvenliği her şeyden önce gelmektedir. Bir spor, bir doğa aktivitesi sizin canınızdan önemli değildir. İşte bu durumda küçük yan darbelere sık sık karşılaşabilecek nadir büyük darbelerde, takla atmalarda ise sizi bir kere olsun koruyabilecek bir Roll Bar, bir arazi aracı için ilk düşünülmesi gereken uygulamadır.

Off Road araçlarında güvenlik için yapılan Roll Bar uygulamalarında bu iş yapılacaksa mümkünse çelik çekme borudan imal edilmelidir. Dikişli boruların direnç dayanılıkları çekme çelik boru ile kıyaslanamayacak olduğundan dünya standardı 3 mm üzeri çelik çekme borulardan imal edilmesi gereklidir.

Off Road aracına göre dizayn edilen Roll Bar uygulamaları kaba bir görünüm yerine görevini yerine getirebilecek estetik bir şekilde de üretilebilmektedir. Araç üstü sepet gibi talepleri gereksiz kılan Roll Bar uygulaması aracın üst kısmında iyi, sağlam bir kullanım alanı sunmayı da başarmaktadır.

Roll Bar

Roll Bar off road

çelik Roll Bar

çekme çelik Roll Bar

Roll Bar koruma