Yedek lastik (stepne) Off Road araçları için her zaman sıkıntı olmuştur. Her Off Road aracı bir yedek lastik taşıyıcı planı yapması gayet doğaldır. Fakat bırakın ülkemizde dünya üzerinde de oldukça mantıksız, tasarım açısından hoş görülmeyen, sağlam olmayan yedek lastik (stepne) taşıyıcı modelleri ile karşılaşmaktayız.

Bir Off Road aracı için yedek lastik taşıyıcı aracın kullanıldığı zor koşullar düşünülerek hazırlanmalıdır. Sürekli ve sarsıntılı bir yolculuk sağlam hazırlanmamış bir yedek lastik taşıyıcısı için sorun vazgeçilmez olacaktır. Off Road araçları arka çelik tampon üzerine monte edilen yedek lastik taşıyıcı arka kapıların açılabilir, kullanışlı olması düşünülerek hazırlanması gereklidir. Fakat bu hareketli yedek lastik taşıyıcıları bu işlem için ayrıca sağlamlık gerektirmektedir.

yedek lastik taşıyıcısı

Tarafımızdan hazırlanan Off Road yedek lastik taşıyıcılar, bir Off Road aracı için arka kapılardan en az birinin her zaman diğerinin ise gerek görüldüğünde açılabilir şekilde hazırlanmaktadır. Yedek lastik taşıyıcı çelik tampon üzerinde, çelik tampon üzerinde ise 12 ton çekebilir mapa bağlantıları kapsamaktadır. Her iki yönü de aktif, yedek lastik taşıyıcı dışındaki bölüm isteğe göre hazırlanabilmektedir.

yedek lastik taşıyıcı

Off Road araçları üzerinde yedek lastik taşıyıcılar, arka bölümleri üzerinde mapa, çeki halatı, çizme, vb. gereçleri taşıyabilecek kilitli dolaplarla da hazırlanabilmektedir.

spare wheel carrier

Bir yedek lastik taşıyıcı Off Road araçları için ne derece önemli ise özellikle şehir içi kullanımlarda çok ciddi sonuçlar doğurabilecek kazalara neden olabileceği Off Road araçları için lastik taşıyıcı yapan kişilerin asla unutmaması gereken konudur. Güvenlik unsurlarını en üst seviyede bulundurmak, kimi zaman araç sahibini dinlemeksizin ekstra güvenlik önlemleri almak üreticinin profesyonelliğini yansıtacaktır.

spare tire carrier

Bir Off Road aracı için gereken ekipmanların fazlalığı ve bu ekipmanların sürekli kullanılabilir bir durumda olduğu, yedek lastik taşıyıcısı üreten kişilerin asla unutmaması gereken, yapmış olduğu Off Road uygulamaları içerisinde kullanılabilir alanları değerlendirmek oldukça önemli bir işçilik olacaktır. Bu sayede Off Road aracı kullanıcısı, kriko, eldiven, mapa gibi çamurlu ve zor anlarda gereken ekipmanları bir yedek lastik taşıyıcısı arkasında bulunan kutu içerisinde saklayabilir, bu işlemi gerçekleştiren kişilere sürekli iyi dileklerde bulunmasına neden olacaktır.

stepne taşıyıcısı